Wikęd Luzino – Kaszubia Kościerzyna 3:0

Wikęd Luzino – Kaszubia Kościerzyna 3:0 post thumbnail image

Wikęd Luzino pokonał KS Kaszubia Kościerzyna 3:0 (0:0) w meczu 7. kolejki grupy mistrzowskiej IV ligi RWS Investment Group.

Od pierwszych minut gospodarze przeważali, tworzyli okazje, ale uderzenia Przemysława Kostucha, Rafała Siemaszki, Marcina Maszoty i Szymona Skurata dobrze bronił bramkarz gości lub minimalnie mijały jego bramkę. Większość sytuacji bramkowych Wikęd tworzył po stałych fragmentach gry lub po dobrych akcjach bocznymi sektorami boiska. Kaszubia próbowała odpowiadać także atakami skrzydłami, ale w porę interweniowali obrońcy, choć cała gra defensywna nie była doskonała.

W przerwie nastąpiły dwie zmiany: na boisko weszli Cezary Gawron i Jakub Górniak, co uspokoiło poczynania w obronie, a w ataku przyniosło bardzo szybki efekt w postaci bramki Maszoty w 49. minucie po udanym odbiorze i podaniu Skurata. Z czasem coraz częściej i łatwiej dochodziło do groźnych sytuacji mogących dać podwyższenie prowadzenia. I kolejne bramki padły: Krystian Opłatkowski trafił po podaniu Siemaszki, a później już on sam wykończył dobre dośrodkowanie Gawrona. Dobrą okazję miał także Mateusz Sell, jednak 16-latkowi zabrakło w dogodnej sytuacji zimnej krwi i jego strzał padł łupem bramkarza gości.

Kolejny dobry mecz zagrali młodzi zawodnicy Wikędu, którzy z każdą kolejną kolejką ligową zyskują na pewności siebie, odwadze i kreatywności.

Kichman – Maszota ⚽, Kostuch, Damps (46. Gawron 🅰️) – Borski (74. Zaworski), Hirsch, Skurat 🅰️, Mienik, Murakowski (46. Górniak) – Opłatkowski ⚽ (82. M. Sell), Siemaszko ⚽🅰️

4 czerwca o 11:00 Wikęd podejmie drugi zespół Arka Gdynia w przedostatniej kolejce sezonu i ostatnim meczu na własnym stadionie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Post