WIKĘD LUZINO – CZARNI PRUSZCZ GDAŃSKI 5:0 (2:0)

WIKĘD LUZINO – CZARNI PRUSZCZ GDAŃSKI 5:0 (2:0) post thumbnail image
Po pierwszych straconych punktach w poprzedniej kolejce, zespół Wikędu podejmował dziś MKS Czarni Pruszcz Gdański w meczu 12. kolejki IV ligi RWS Investment Group. I od początku meczu widać było w grze gospodarzy chęć powrotu na zwycięską ścieżkę.
Bardzo szybko, bo już w 7. minucie czerwoną kartkę za faul tuż za polem karnym obejrzał bramkarz gości. Wikęd wciąż atakował i dążył do zdobycia bramki. Czegoś jednak brakowało. Do czasu. W 16. minucie skuteczny pressing i odbiór piłki na połowie rywala przyniósł efekt bramkowy. Dośrodkowanie Beniamina Dampsa skutecznie wykończył Rafał Siemaszko. Dogodnej okazji chwilę później nie wykorzystał Szymon Skurat, który trafił w poprzeczkę. W 39. minucie efektownym podaniem popisał się Skurat asystując przy bramce Mateusza Dąbrowskiego na 2:0.

Po przerwie goście próbowali już tylko kontratakować, a Wikęd naciskał i robił to skutecznie. Akcję Łukasza Murakowskiego, Jakuba Kreffta i Skurata przerwał faul w polu karnym, a jedenastkę na gola zamienił Dąbrowski. Niedługo po wejściu na boisko swojego gola zdobył Krystian Opłatkowski, wykorzystując prostopadłe podanie Kreffta. A w samej końcówce meczu, dośrodkowanie z lewej strony Murakowskiego skutecznym strzałem głową wykończył 17-letni Oskar Pruszyński – Raban ustalając wynik na 5:0.
Skład Wikędu:

Pawłowski – Maszota 🟨, Kostuch, Wilczyński 🟨 – Damps 🅰️ (46. Górniak), Petk 🟨 (59. Pruszyński-Raban ⚽), Krefft 🅰️, Borski (46. Murakowski 🅰️🟨) – Skurat 🅰️🅰️ (59. Zaworski), Siemaszko ⚽🟨, Dąbrowski ⚽⚽ (65. Opłatkowski ⚽) oraz Kichman i Gawron
Jutro swój mecz rozegrają rezerwy – o 14:00 w Luzinie podejmą lidera Keeza A klasy Błyskawica Reda Rekowo, zaś pierwszy zespół zagra dwa mecze z rzędu na Narodowy Stadion Rugby – w Pucharze Polski z rezerwami Bałtyk Gdynia w środę o 16:00 oraz w lidze z rezerwami Arka Gdynia w niedzielę o 11:00.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Post